História Pritt – budovanie svetoznámej značky

1969

V roku 1969 spoločnosť Henkel prišla s inováciou a predstavila prvú lepiacu tyčinku na svete. Inšpiráciou pri tom bol klasický vysúvací rúž na pery. Od tej doby sa celý svet lepenia obrátil naruby – spotrebiteľovi táto inovácia priniesla čistý, pohodlný a jednoduchý spôsob aplikácie. Po viac ako 30 rokoch  spoločnosť Henkel predala vo viac ako 121 krajinách sveta viac ako 1 bilión lepiacich tyčiniek. Pritt je skutočne svetovo obľúbenou značkou

1971

Lepiaca tyčinka Pritt Stick je predávaná v 38 krajinách.

 

1988

Uvedenie nového dizajnu lepiacej tyčinky.

1995

V roku 1995 spoločnosť Henkel kúpila od spoločnosti Pelikán systém korekčných a lepiacich rollerov. Od tej doby Henkel priniesol mnoho inovácií, rozšíril svoju ponuku o nové, kompaktné, ergonomické produkty.

1999

V roku 1999, Henkel kúpil technológiu “suchých” zvýrazňovačov a rozšíril tak svoj sortiment rollerov. Tento jedinečný systém poskytol užívateľovi komfortné zvýraznenie textu a na druhej strane, zvýrazňovač sa dal jednoducho vygumovať.

Táto technológia bola použitá aj na jednoduchú aplikáciu a odvíjanie lepiacej pásky.

2000

Zatiaľ čo iní vstúpili do nového milénia vo veľkom, Henkel  v roku 2000 nezaháľal a priniesol novinku v podobe korekčného pera s najmenším návinom. Teraz aj tie najmenšie chyby zmiznú jediným ťahom pera!

História Pritt – budovanie svetoznámej značky

2001

Nielen že je Pritt celosvetovou značkou, ale od roku 2001 sa zaraďuje aj medzi „vesmírne“ značky. 17. marca 2001 presne o 09:23, raketa Sojuz odštartovala z kozmodromu v Kazachstane a na Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS vyniesla vzácny náklad v podobe produktov Pritt. Na palube ruský kozmonaut Jurij Usachev, veliteľ ISS, osobne otestoval produkty Pritt. Produkty testované pri každodennej práci, za nulovej gravitácie a iných extrémnych podmienok, boli ocenené pečaťou "Space Proof Quality".

2003

V roku 2003 spoločnosť Henkel uvádza na trh niekoľko zaujímavých produktov: Power Pritt kombinuje silu viacúčelového lepidla vo forme lepiacej tyčinky.

Pritt Už nikdy nožnice lepiaca páska, ktorá sa dá ľahko odtrhnúť rukou, sa nemusí ani predstavovať. Pritt Kids Art je náš komplexný sortiment na podporu kreativity detí. V neposlednom rade zmienime aj nové vymeniteľné rollery (lepiace aj korekčné): sú menšie, lepšie a majú až o 17% dlhší návin.

2005

V roku 2005 bol uvedený na trh korekčný roller, ktorý umožňuje bočné korekcie. Investície do korekčných rollerov sa oplatili.

Nový Pritt Compact roller vyhral ocenenie “Výrobok roka” (FVKK). Vďaka svojmu pôsobivému dizajnu Pritt Comfort roller získal ocenenie “Red Dot Design”.

2009

Pritt predstavuje nový rad výrobkov tekutých lepidiel. Dostupné sú v 40g a 90g fľaštičkách. Unikátny tvar fľaše umožňuje ľahké a presné dávkovanie pre každý účel použitia. Ergonomický tvar, zloženie bez rozpúšťadiel je základom pre použitie deťmi. Dve grafické verzie Poník a Pirát oslovia dievčence aj mládencov.

História Pritt – budovanie svetoznámej značky

2010

Rok 2010 je rokom korekcie textov novým Pritt ECOmfort rollerom, ktorý je vyrobený až z 89% obnoviteľných materiálov. Produktu bolo pridelené 3. miesto na veľtrhu v Hannoveri ako produkt roku vyrobený z Bio materiálu.
V priebehu roku sa objavujú aj ostatné ECO korekčné rollery vyrobené z cca 50% recyklovaných plastov.

2011

Pritt predstavuje novú “najlepšiu lepiacu tyčinku, všetkých čias”, ktorá vďaka novej receptúre poskytuje užívateľovi ešte pohodlnejšie a čistejšie použitie.
A to najdôležitejšie: je najsilnejšia! Ideálna na lepenie papiera, kartónu a na mnoho kreatívnych prác.